Vyhledávání


Kontakt

PCH stavby s.r.o.
Nerudova 801
27801 Kralupy nad Vltavou

Tel: 607820018

E-mail: stavby@chvojkastavby.cz

Dřevostavby

 

Dřevostavby - nízkoenergetické rodinné domy realizujeme buď formou staveb na klíč k okamžitému nastěhování, nebo formou hrubých staveb k vnitřnímu dokončení. Zvenku je pak dřevostavba kompletně dokončená včetně oken, vchodových dveří, střechy a zateplení s fasádou.

 

Hlavní vlastnosti dřevostavby

 

Dřevostavby patří k aktuálním trendům úsporného a komfortního bydlení. Dřevěné domy nepatří do historie. Ba právě naopak. Dřevostavby se stávají hitem posledních let. Ať už jste příznivci moderních dřevostaveb, nebo ne, nemusíte se dřeva jako hlavního stavebního materiálu obávat. Díky dřevu můžete získat vysoce komfortní a hospodárný dům, v němž se příjemně bydlí. Dřevostavby nejsou z hlediska výstavby nijak omezeny. Mohou být stavěny v létě i v zimě a průměrná doba realizace hrubé dřevostavby je 60 dní. V dnešní době se jedná o prověřený a certifikovaný stavební systém, kde je budova stavěna suchou montážní metodou. Dřevostavby mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti, jsou lehké a samozřejmě i finančně dostupnější než klasické domy.

 

Dřevo je zdravotně nezávadný materiál

Máte-li v rodině astmatika nebo alergika, stává se zdravé bydlení hlavní otázkou výběru stavebních materiálů. Dřevostavby jsou v tomto ohledu velmi příznivé.

 

Dřevostavba je ekologická při výrobě i výstavbě

Dřevo je z hlediska ekologičnosti velmi šetrné k přírodnímu prostředí. V první řadě je to plně obnovitelná surovina, porovnáme-li rychlost růstu stromů a životnost dřevostavby, lze za dobu životnosti obnovit použitý objem materiálu dokonce dvojnásobně. V druhé řadě je dřevostavba šetrnější při méně náročné výstavbě a nakonec i plně ekologicky zlikvidovatelná.

 

Dřevostavba udržuje příjemné vnitřní mikroklima

Dřevo dokáže velmi dobře absorbovat přebytečnou vlhkost vzduchu, ale zároveň ji zpět vracet, začne-li být vzduch příliš suchý. Správně navržená dřevostavba udržuje vhodné mikroklima bez suchého vzduchu i bez plísní, a to v každé roční době. Díky využití suché technologie výstavby není nutno stavbu nechat prosychat.

 

Dřevo je méně tepelně vodivé, dřevostavbu vytopíte rychleji

Začnete-li vytápět zděnou stavbu, teplo se primárně začne akumulovat do zdí a teprve potom se začne ohřívat vzduch v místnosti. U dřevostaveb probíhá celý postup opačně – nejprve se vytopí prostor a teprve poté se začne vytápět zdivo. Teplo je v místnosti rychleji, klesají náklady na vytápění.

 

Stejné vlastnosti, ale více prostoru

Při zachování stejných tepelně-izolačních vlastností jsou zdi dřevostavby trojnásobně méně náročná na prostor než zdi zděných staveb. Ušetřené místo lze využit k rozšíření vnitřních obývacích prostor.

 

Dřevostavba je obyvatelná ihned po dokončení stavebních prací

Protože stavební práce probíhají u dřevostaveb tzv. suchou technologií, tedy bez použití zdících materiálů, které vyžadují dlouhodobější prosychání, je dřevostavbu možné obývat ihned po dokončení práce. Celková rychlost stavby, od prvních výkopových prací až po první noc v novém domě, se výrazně zvyšuje.

 

Rychlost výstavby se promítá do nižšího rozpočtu

Vzhledem k rychlosti výstavby není třeba platit dělníky stavební firmy tak dlouho jako u jiných typů staveb. Odpadají také technologické prodlevy.

 

Rychlost dodání dřevostavby není ovlivněno počasím

Suchý proces výstavby dřevostaveb umožňuje pracovat za každého počasí. Rychlost výstavby tak není ovlivněna ani aktuálními podmínkami ani ročním obdobím. Není třeba čekat na vymrznutí stavby při použití mokré technologie výstavby.

 

 

Vedle klasických dřevostaveb nabízíme také stavební systém EUROPANEL

Stavební systém EUROPANEL je českým výrobkem, který se nechal inspirovat dnes již tradiční americkou technologií SIPs (Structural Insulted Panels). Základním prvkem této technologie je panel. Tvoří jej desky z velkoplošných materiálů na bázi dřeva a polystyrenové jádro, sloužící jako tepelný izolant. Konkrétním příkladem technologie SIPs, vyráběné v České republice, je stavební systém EUROPANEL.

 

Ucelený stavební systém EUROPANEL

Základní prvek systému - panel, je vyráběn slepením desek OSB s  jádrem ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu, nebo alternativně z  polystyrenu modifikovaného grafitem s lepšími tepelně technickými parametry. Panel má po celém obvodu montážní drážku hlubokou 42 mm, která je vytvořena přesahem desek OSB přes polystyrenové jádro, a slouží pro provádění spojů panelů. Panely se vyrábějí v šesti tloušťkách, třech délkách a čtyřech šířkách.

 

SIPs technologie konstrukčních izolovaných panelů

Expandovaný polystyren tvoří jako tepelná izolace jádro sendvičových panelů slepených z konstrukčních desek na
bázi dřeva. Spolu s kontaktním zateplovacím systémem a interiérovou sádrokartonovou deskou splňují náročné
požadavky na tepelněizolační vlastnosti obálky nízkoenergetických a pasivních domů.

 

 

V rámci své činnosti nabízíme

  • vypracování bezplatné cenové nabídky na nízkoenergetický rodinný dům dle zadání a požadavků zákazníka
  • zpracování projektových dokumentací typových domů, nebo individuálních projektů domů dle potřeb zákazníků
  • provedení základové desky
  • montáž domu na staveništi – hrubá stavba dokončená do 60 dnů, dům na klíč do 5-ti měsíců od počátku výstavby

 

Našim klientům nabízíme individuální přístup a ochotu přizpůsobit se potřebám zákazníka. Našim cílem je spokojenost uživatelů domů a energeticky úsporné bydlení.

 

proč si nechat Vaši dřevostavbu postavit od naší stavební firmy

- Cenově dostupné dřevostavby pro rekreační i klasické bydlení
- Dodání hrubé stavby pouze 2 měsíce, dřevostavby na klíč za 5 měsíců
- možnosti dodání  buď hrubá dřevostavba  nebo dřevostavba na klíč
- Základová deska je standardní součástí dodávky
- Používáme kvalitní materiály a stavíme podle nejnovějších trendů v oblasti dřevostaveb
- Seriózní jednání a individuální přístup ke každému zákazníkovi